Inhoud

Binnenlandse Zaken

Mr. L.C. Luzac

25- 3-1848

13- 5-1848

Mr. J.M. de Kempenaer

13- 5-1848

21-11-1848

Mr. J.M. de Kempenaer

21-11-1848

1-11-1849

Mr. J.R. Thorbecke

1-11-1849

19- 4-1853

Mr. G.C.J. van Reenen

19- 4-1853

1- 7-1856

Mr. G. Simons

1- 7-1856

19- 1-1857

Mr. A.G.A. ridder van Rappard

19- 1-1857

18- 3-1858

Jhr. mr. J.G.H. van Tets van Goudriaan

18- 3-1858

23- 2-1860

Mr. S. baron van Heemstra

23- 2-1860

14- 3 -1861

Mr. S. baron van Heemstra

14- 3-1851

31- 1-1862

Mr. J.R. Thorbecke

31- 1-1862

10- 2-1866

Mr. J.H. Geertsema Czn.

10- 2-1866

1- 6-1866

Mr. J. Heemskerk Azn.

1- 6-1866

4- 6-1868

Mr. C. Fock

4- 6-1868

4- 1-1871

Mr. J.R. Thorbecke

4- 1-1871

4- 6-1872

Mr. P.P. van Bosse (a.i.)

4- 6-1872

6- 7-1872

Mr. J.H. Geertsema Czn.

6- 7-1872

27- 8-1874

Mr. J. Heemskerk Azn.

27- 8-1874

3- 1-1877

Mr. J. Kappeyne van de Coppello

3-11-1877

20- 8-1979

Jhr. mr. W. Six

20- 8-1879

10- 2-1882

Mr. C. Pijnacker Hordijk

10- 2-1882

22- 4-1883

Mr. J. Heemskerk Azn.

23- 4-1883

21- 4-1888

Mr. Ae. baron Mackay

21- 4-1888

24- 2-1890

Jhr. mr. A.F. de Savornin Lohman

24- 2-1890

21- 8-1891

Mr. J.P.R. Tak van Poortvliet

21- 8-1891

9- 5-1894

Mr. S. van Houten

9- 5-1894

27- 7-1897

Mr. H. Goeman Borgesius

27- 7-1897

1 -8-1901

Dr. A. Kuyper

1- 8-1901

17- 8-1905

Mr. P. Rink

17- 8-1905

12- 2-1908

Mr. Th. Heemskerk

12- 2-1908

29- 8-1913

Mr. P.W.A. Cort van der Linden

29- 8-1913

9- 9-1918

Jhr. mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck1

RKSP

9- 9-1918

18- 9-1922

Jhr. mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck1

RKSP

18- 9-1922

  • 8-1925

Jhr. mr. D.J. de Geer1

CHU

4- 8-1925

8- 3-1926

Mr. J.B. Kan1

Lib.

8- 3-1926

10- 8-1929

Jhr. mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck1

RKSP

10- 8-1929

26- 5-1933

Mr. J.A. de Wilde

ARP

26- 5-1933

31- 7-1935

Mr. J.A. de Wilde

ARP

31- 7-1935

24- 6-1937

H. van Boeyen

CHU

24- 6-1937

25- 6-1937

H. van Boeyen

CHU

25- 7-1939

10- 8-1939

H . van Boeyen

CHU

10- 8-1939

3- 9-1940

H. van Boeyen

CHU

27- 7-1941

31- 5-1944

Mr. J.A.W. Burger

SDAP

31- 5-1944

27- 1-1945

H. van Boeyen

CHU

27- 1-1945

23- 2-1945

Dr. L.J.M. Beel

RKSP

23- 2-1945

24- 6-1945

Dr. L.J.M. Beel

KVP

24- 6-1945

3- 7-1946

Dr. L.J.M. Beel

KVP

3- 7-1946

15- 9-1947

Mr. dr. P.J. Witteman

KVP

15- 9-1947

7- 8-1948

Mr. J.H. van Maarseveen

KVP

7- 8-1948

15- 6-1949

Mr. J.R.H. van Schaik (a.i.)

KVP

15- 6-1949

20- 9-1949

Mr. F.G.C.J.M. Teulings

KVP

20- 9-1949

15- 3-1951

Mr. J.H. van Maarseveen

KVP

15- 3-1951

18-11-1951

Mr. F.G.C.J.M. Teulings (a.i.)

KVP

18-11-1951

6-12-1951

Dr. L.J.M. Beel

KVP

6-12-1951

2- 9-1952

Dr. L.J.M. Beel

KVP

2- 9-1952

7- 7-1956

Mr. J.C. van Oven (a.i.)

PvdA

7- 7-1956

13-10-1956

J.G. Suurhoff (a.i.)

PvdA

13-10-1956

29-10-1956

Mr. A.A.M. Struycken2

KVP

29-10-1956

22-12-1958

Mr. A.A . M. Struycken2

KVP

22-12-1958

19- 5-1959

Mr. E.H. Toxopeus

VVD

19- 5-1959

24- 7-1963

Mr. E.H. Toxopeus

VVD

24- 7-1963

14- 4-1965

J. Smallenbroek

ARP

14- 4-1965

31- 8-1966

Dr. I. Samkalden (a.i.)

PvdA

31- 8-1966

5- 9-1966

Mr. P.J. Verdam

ARP

5- 9-1966

22-11-1966

Mr. P.J. Verdam

ARP

22-11–1966

5- 4-1967

Mr. H.K.J. Beernink

CHU

5- 4-1967

6- 7-1971

Mr. W.J. Geertsema

VVD

6- 7-1971

20- 7-1972

Mr. W.J. Geertsema

VVD

20- 7-1972

11- 5-1973

Mr. dr. W.F. de Gaay Fortman

ARP

11- 5-1973

19-12-1977

H. Wiegel

VVD

19-12-1977

11- 9-1981

Drs. E. van Thijn

PvdA

11- 9-1981

29- 5-1982

Mr. M. Rood

D’66

29- 5-1982

4-11-1982

Mr. J.G. Rietkerk

VVD

4-11-1982

20- 2-1986

Mr. F. Korthals Altes (a.i.)

VVD

21- 2-1986

12- 3-1986

Dr. R.W. de Korte

VVD

12- 3-1986

14- 7-1986

Drs. C.P. van Dijk

CDA

14- 7-1986

3- 2-1987

Drs. J. de Koning

CDA

3- 2-1987

6- 5-1987

Drs. C.P. van Dijk

CDA

6- 5-1987

7-11-1989

Mevr. drs. C.I. Dales

PvdA

7-11-1989

10- 1-1994

Mr. E.H.M. Hirsch Ballin (a.i.)

CDA

10- 1-1994

18- 1-1994

Drs. E. van Thijn

PvdA

18- 1-1994

27- 5-1994

Mevr. D.IJ.W. de Graaf-Nauta

CDA

27- 5-1994

22- 8-1994

H.F. Dijkstal

VVD

22- 8-1994

3- 8-1998

1. Naam van het departement gewijzigd in Binnenlandse Zaken en Landbouw, bij besluit van 24-11-1922. Deze wijziging werd bij besluit van 8-12-1931 ongedaan gemaakt.

2. Naam van het departement gewijzigd in Binnenlandse Zaken, Bezitsvorming en Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie, bij besluit van 26-10-1956. Deze wijziging werd bij besluit van 19-5-1959 ongedaan gemaakt.

Zie verder onder Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties

Scroll naar top