Inhoud

Kabinet Biesheuvel II

aangetreden

9-8-1972 (de ministers kwamen terug op hun ontslagaanvrage; de posten en taken van de DS’70-ministers werden door zittende ministers overgenomen)

ontslag aangeboden

29-11-1972

reden aftreden

Ontbinding van de Tweede Kamer en vervroegde verkiezingen

afgetreden

11-5-1973

zittingsduur kabinet

276 dagen

Formatie

Mr. B.W. Biesheuvel

formateur ARP

Mr. Y. Scholten

adviseur CHU

duur formatie:

41 dagen

Samenstelling kabinet

Ministers:

6 KVP, 3 ARP, 2 CHU, 3 VVD

Staatssecretarissen:

4 KVP, 1 ARP, 2 CHU, 2 VVD

Ministers

MP

Mr. B.W. Biesheuvel

ARP

1e Vice-MP

Mr. R.J. Nelissen

KVP

2e Vice-MP

Mr. W.J. Geertsema**

VVD

AZ

Mr. B.W. Biesheuvel

ARP

BtZ

Drs. W.K.N. Schmelzer

KVP

J

Mr. A.A.M. van Agt

KVP

BnZ

Mr. W.J. Geertsema (zie Vice-MP)

VVD

On

Mr. C. van Veen

CHU

F

Mr. R.J. Nelissen (zie Vice-MP)

KVP

D

H.J. de Koster

VVD

VRO

Drs. B.J. Udink

CHU

VW

Drs. B. J. Udink

CHU

EcZ

Mr. drs. H. Langman

VVD

LV

Ir. P.J. Lardinois* (20-7-1972 – 1-1-1973) Reden aftreden: benoeming tot lid van de Europese Commissie.

KVP

Drs. J. Boersma (1-1-1973 – 11-5-1973)

ARP

SZ

Drs. J. Boersma

ARP

CRM

P.J. Engels

KVP

VM

Dr. L.B.J. Stuijt

KVP

ZP

Dr. C. Boertien (ontwikkelingssamenwerking)

ARP

 *  tot 1 januari 1973 tevens belast met coördinatie van aangelegenheden Suriname en de Nederlandse Antillen betreffend en met de zorg voor aan Suriname en de Nederlandse Antillen te verlenen hulp en bijstand

** vanaf 1 januari 1973 tevens belast met coördinatie van aangelegenheden Suriname en de Nederlandse Antillen betreffend en met de zorg voor aan Suriname en de Nederlandse Antillen te verlenen hulp en bijstand

Staatssecretarissen

On

Mr. C.E. Schelfhout

KVP

F

Mr. W. Scholten (9-8-1972 – 19-3-1973) Reden aftreden: keuze voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer op grond van artikel 106, lid 2 van de Grondwet.

CHU

F

Mr. A P.J.M.M. van der Stee (9-8-1972 – 12-3-1973) Reden aftreden: keuze voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer op grond van artikel 106, lid 2 van de Grondwet.

D

A. van Es (9-8-1972 – 16-9-1972) Reden aftreden: verschil met de minister over de structurele opbouw van het Ministerie van Defensie.
A. Bos, Verloren Vertrouwen, Boom, 2018, pp. 57-68

ARP

VRO

Drs. K.W. Buck

KVP

VW

Dr. R.J.H. Kruisinga (9-8-1972 – 21-3-1973) Reden aftreden: keuze voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer op grond van artikel 106, lid 2 van de Grondwet.

CHU

EcZ

Drs. J.J.M. Oostenbrink

KVP

SZ

Mr. J.G. Rietkerk (9-8-1972 – 23-4-1973) Reden aftreden: keuze voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer op grond van artikel 106, lid 2 van de Grondwet.

VVD

CRM

H.J.L. Vonhoff (9-8-1972 – 23-4-1973) Reden aftreden: keuze voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer op grond van artikel 106, lid 2 van de Grondwet.

VVD

Aantal zetels van de regeringspartijen in de Tweede Kamer: 74 (49,3%).

Scroll naar top