Inhoud

Voorzitters

Hierbij een overzicht van de voorzitters van de publieke omroepverenigingen en hun zittingstermijn.

NCRV

mr. A. van der Deure

15-11-1924

1947

mr. A.B. Roosjen

1948

1966

dr. mr. J. Ozinga

1966

01-08-1978

drs. Th.D. Jansen

01-08-1978

14-11-1989

mr. A. Herstel

14-11-1989

15-11-1999

F. Brink

15-11-1999

01-12-2001

prof. dr. C.J. Klop

01-12-2001

01-05-2005

drs. L. Born

01-05-2005

dr. E.P. de Jong

01-04-2012

VARA

L. J. van Looi

01-11-1925

11-1926

Ch. R. van Doorn

11-1926

01-1927

S. van der Woude

01-1927

1930

A. de Vries

1930

02-1946

K. de Jong (wnd.)

02-1946

05-11-1949

mr. J. A. W. Burger

05-11-1949

22-04-1966

J. B. Broeksz

22-04-1966

05-1970

A. H. Kloos

05-1970

01-05-1980

dr. A. H. van den Heuvel

01-05-1980

25-05-1985

drs. H. van Wijk (wnd.)

25-05-1985

01-01-1986

drs. M. P. A. van Dam

01-01-1986

01-11-1995

mw. mr. V. M. M. Keur

01-11-1995

01-12-209

C Korvinus

01-12-2009

01-02-2011

H. Andersson

01-04-2011

VPRO

dr. N. A. Bruining

15- 7-1926

1- 9-1956

dr. J. A. de Koning

1- 9-1956

1- 1-1966

ir. K. Kooij

1- 1-1966

1- 1-1968

dr. K. H. Roessingh

1- 1-1968

21- 4-1969

J. Kassies

21- 4-1969

12- 6-1971

drs. H. P. Penders

12- 6-1971

19- 5-1973

drs. F. van den Burg

19- 5-1973

15- 5-1976

mr. L. Laus

15- 5-1976

7- 6-1980

mr. M. J. E. M. Jager

7- 6-1980

24- 5-1987

drs. S.H. Piersma

24- 5-1987

1- 2-1990

drs. F.T.E. van Hoorn (wnd.)

1- 2-1990

19- 5-1990

mr. A.J. Heerma van Voss

19- 5-1990

1- 6-1996

drs. S.H. Piersma

1- 6-1996

-11-2002

P. van Lieshout

14- 6-2003

06-06-2009

R. Dijkgraaf

06-06-2009

2012

K. van der Pol

2012

KRO

L. H. Perquin

1926

4- 8-1938

J. K. M. Dito

9-1938

9-1945

drs. J. B. Kors

9-1945

1959

drs. E. H. J. van Waesberge

1959

1961

mr. H. W. van Doorn

1961

1973

Th. Loerakker

1973

1978

J. P. M. Hendriks

1978

1981

mr. B. A. Schmitz

18-3-1981

1- 4-1991

ir. G. J. M. Braks

1- 4-1991

1- 3-1996

drs. F. C. H. Slangen

1- 3-1996

1-11-2007

dr. K. Becking

1-11-2007

AVRO

G. A. baron van Tindal

12-1927

E. P. Westerveld

12-1927

11-1928

dr. H. Molhuysen (wnd.)

11-1928

7-1931

G. de Clerq (wnd.)

25- 7-1931

1936

G. de Clerq

1936

30-10-1953

dr. H. Molhuysen (wnd.)

30-10-1953

10- 7-1954

jhr. H. G. A. Quarles van

Ufford

10- 7-1954

14- 7-1955

dr. H. Molhuysen (wnd.)

14- 7-1955

14- 1-1956

jhr. Th. Röell

14- 1-1956

31-10-1962

mr. W. Hoekstra (wnd.)

3-11-1962

29- 2-1964

mr. L. H. Slotemaker

29- 2-1964

11-11-1971

M. J. Keyzer

11-11-1971

4- 1-1982

C.G. Wallis de Vries

4- 1-1982

1997

Drs. M. Sanders

4- 7-1997

19-3- 2005

T. Kok

1-1-2006

1-7-2007

P. Smits

1-1-2008

TROS

mr. H. J. Minderop (enig bestuurslid)

1964

1965

dr. N. R.a. Vroom

1965

5-1966

dr. F. W. Hunger

5-1966

1-10-1968

dr. P. R. M. J. Hanraets

1-10-1968

1-1-1975

mr. H. J. Minderop

1-1-1975

1-12-1993

K. van Doodewaerd

1-12-1993

16-11-2006

P. Kuipers

EO

J. J. Rippen

21-4-1967

7-6-1971

ds. W. Glashouwer

7-6-1971

1983

mr. dr. J. Meulink (bestuur)

1-1-1984

1-1-1990

ds. J. H. Velerna (stichtingsraad)

1-1-1985

1-1-1990

ds. A. van der Veer

1-1-1990

A. de Boer

VOO

mr. W. J. M. Bordewijk

28-6-1973

8-1990

drs. J. P. van der Reijden

8-1990

De VOO werd op 1 september 1995 een commerciële omroep

BNN

B. F. de Graaff

15-8-1997

25- 5-2002

G. Timmer

2002

1-2-2005

L. Drilich

1-2-2005

1-9-2007

P. Lodiers

1-9-2007

MAX

J. Slagter

WNL

F. van Westerloo

Hieronder de namen van de voorzitters van de NOS (voorheen NTS):

E. A. Schüttenhelm

1-11-1959

1- 6-1975

mr. E. C. M. Jurgens

31- 8-1975

1- 6-1985

mr. P. van Dijke

1- 6-1985

1- 1-1988

drs. J. P. van der Reijden

1- 1-1988

1-11-1990

M. de Jong

9- 1-1991

1- 1-1994

A. A. van der Louw

1- 1-1994

1- 1-1998

Mr. G. J. Wolffensperger

1- 1-1998

1- 2-2003

H. Bruins Slot

1- 2-2003

J. de Jong

Scroll naar top