Inhoud

Kabinet Heemskerk Azn.

beëdigd

23-4-1883

ontslag aangeboden

ongeveer 21-3-1888

reden aftreden

meerderheid der rechterzijde bij de verkiezingen.

afgetreden

21-4-1888

zittingsduur kabinet

1825 dagen

Ministers

BtZ

Jhr. mr. P. J. A. M. van der Does de Willebois (23-4-1883 – 1-11-1885) Reden afreden: gezondheidsredenen.

Mr. M. W. baron du Tour van Bellinchave (a.i.) (10-8-1885 – 1-11-1885)

Jhr. mr. A. P. C. van Karnebeek (1 – 1 l- 1885 – 21-4-1888)

J

Mr. M. W. baron du Tour van Bellinchave (zie BtZ)

BnZ

Mr. J. Heemskerk Azn.

M

F. L. Geerling (23-4-1883 – 19-4-1884) Reden aftreden: geringe steun voor zijn plannen.

W. F. van Erp Taalman Kip (19-4-1884 – 4-8-1885) Reden aftreden: gezondheidsredenen.

W. L. A. Gericke (4-8-1885 – 26-1-1887) Reden aftreden: tegenstand voor zijn plannen voor aanbouw van nieuwe schepen.

F. C. Tromp (26-1-1887 – 21-4-1888)

F

W. J. L. Grobbée (23-4-1883 – 4-5-1885) Reden aftreden: ongunstige beoordeling van zijn voorstellen ter verbetering van de financiële toestand.

J. C. Bloem (4-5-1885 – 21-4-1888)

O

A. W. P. Weitzel

WHN

J. G. van den Bergh (23-4-1883 – 11-7-1887) Reden aftreden: gezondheidsredenen.

F. C. Tromp (a.i.) (10-6-1887 – 11-7-1887) (zie M)

J. N. Bastert (11-7-1887 – 21-4-1888)

K

F. G. van Bloemen Waanders (23-4-1883 – 25-11-1883) Reden aftreden: de verwerping van Hoofdstuk Il van de begroting van uitgaven van Nederlands-Indië door de Tweede Kamer.

A. W. P. Weitzel (a.i.) (25-11-1883 – 27-2-1884) (zie 0)

J. P. Sprenger van Eijk (27-2-1884 ~ 21-4-1888)

Scroll naar top