Inhoud

Kabinet De Kempenaer-Donker Curtius

beëdigd:

21-11-1848

ontslag aangeboden:

18-9-1849.

Reden aftreden: Gebrek aan overeenstemming tussen de meerderheid der Tweede Kamer en het kabinet.

afgetreden:

1-11-1849

zittingsduur kabinet:

345 dagen

Ministers

BtZ

Mr. L. A. Lightenvelt

J

Mr. D. Donker Curtius (21-11-1848 – 4-6-1849) Reden aftreden: Aanneming van een amendement wijzigende het voorstel betreffende de strafrechtelijke verantwoordelijkheid der ministers.

Jhr. mr. H. L. Wichers (4-6-1849 – 25-8-1849) Reden aftreden: Ontslag wegens gezondheidsredenen.

Mr. L. A. Lightenvelt (t.w.) (25-8-1849 – 1-11-1849) (zie BtZ)

BnZ

Mr. J. M. de Kempenaer

M

J.C. Rijk (21-11-1848 – 15-9-1849) Reden aftreden: Ontslag wegens gezondheidsredenen.

E. B. van den Bosch (t.w.) (15-9-1849 – 1-11-1849)

F

Mr. P. P. van Bosse

0

G. H. Voet

K

G. L. Baud (21-11-1848 – 18-6-1949) Reden aftreden: Meningsverschil met ambtgenoten over overeenkomst met de Nederlandse Handelsmaatschappij.

E. B. van den Bosch (18-6-1849 – 1-11-1849) (zie M)

HE

Mr. S. baron van Heemstra

RKE

Mr. L. A. Lightenvelt (w.) (21-11-1848 – 24-11-1849) (zie BtZ)

Mr. J. A. Mutsaers (24-11-1848 – 1-11-1849)

Scroll naar top