Inhoud

Kabinet Schermerhorn-Drees

beëdigd

25-6-1945

ontslag aangeboden

17-5-1946

reden aftreden

ontslagname in verband met de eerste naoorlogse verkiezingen voor de Tweede Kamer op 16 mei 1946.

afgetreden:

3-7-1946

zittingsduur kabinet:

374 dagen

Formatie

Prof. ir. W. Schermerhorn

formateur PvdA

W. Drees

formateur PvdA

duur formatie:

48 dagen

Samenstelling kabinet (voorlopige regering)

ministers:

6 PvdA, 3 KVP, 3 partijloos, 1 liberaal, 1 ARP, 1 socialistisch

Ministers

MP

Ir. W. Schermerhorn

VDB/PvdA

AO

Ir. W. Schermerhorn (zie MP)

VDB/PvdA

BtZ

Mr. E. N. van Kleffens (25-6-1945 – 1-3-1946) Reden aftreden: werd benoemd tot minister zonder portefeuille in verband met de vertegenwoordiging van Nederland in de Veiligheidsraad.

partijloos

Dr. J. H. van Royen (1-3-1946 – 3-7-1946)

partijloos

J

Mr. H. A. M. T. van Kolfschoten

RKSP/KVP

BnZ

Dr. L. J. M. Beel

RKSP/KVP

OKW

Dr. G. van der Leeuw

CH/PvdA

F

Mr. P. Lieftinck

CHU/PvdA

O

Mr. J. Meynen

ARP

M

J. M. de Booy

liberaal

VE

Ir. Th. S. G. J. M. van Schaik

RKSP/KVP

OW

Dr. ir. J. A. Ringers

lib.

Sch

J. M. de Booy (a.i.) (zie M)

lib.

HN

Ir. H. Vos

SDAP/PvdA

VLV

S. L. Mansholt

SDAP/PvdA

SZ

W. Drees

SDAP/PvdA

OG

Dr. J. H. A. Logemann

partijloos/PvdA

ZP

Dr. J. H. van Royen (25-6-1945 – 1-3-1946) (zie BtZ) Reden aftreden: benoeming tot Minister van Buitenlandse Zaken.

partijloos

Mr. E. N. van Kleffens (1-3-1946 – 3-7-1946) (zie BtZ)

partijloos

Noodparlement.

Scroll naar top