Inhoud

Kabinet Colijn IV

beëdigd

24-6-1937

ontslag aangeboden

29-6-1939

reden aftreden

ontbreken van genoeg eenstemmigheid ten aanzien van de financiële politiek onder andere in verband met de werkloosheidspolitiek. 

afgetreden:

25-7-1939

zittingsduur kabinet:

761 dagen

Samenstelling kabinet

ministers:

3 ARP, 4 RKSP, 2 CHU, 2 partijloos

Ministers

AZ

Dr. H. Colijn (8-7-1937 – 25-7-1939)

ARP

BtZ

Dr. H. Colijn (a.i.)(24-6-1937 – 4-10-1937) (zie AZ)

ARP

Mr. J. A. N. Patijn (4-10-1937 – 25-7-1939)

J

Mr. C.M.J.F. Goseling

RKSP

BnZ

H. van Boeyen

CHU

On

Dr. J.R. Slotemaker de Bruïne

CHU

F

Mr. J.A. de Wilde (24-6-1937 – 19-5-1939) Reden aftreden: bezwaren bij de samenstelling van de ontwerp-begroting voor 1940.
Zie: Ch. Brand, Gevallen op het Binnenhof, Boom, 2015, pp. 133-144

ARP

Dr. H. Colijn (a.i.)(19-5-1939 – 25-7-1939) (zie AZ en BtZ)

ARP

D

Dr. J.J.C. van Dijk

ARP

W

Mr. dr. ir. J.A.M. van Buuren

HNS

Mr. M.P.L. Steenberghe

RKSP

LV

Mr. M.P L. Steenberghe (a.i.)(24-6-1937 – 15-7-1937)(zie HNS)

RKSP

SZ

Mr. C P M. Romme

RKSP

K

Ch.J.I.M. Welter

RKSP

Aantal zetels van de regeringspartijen in de Tweede Kamer: 56 (56%).

Zie voor de formatie van het kabinet-Colijn IV: G. Puchinger, Colijn en het einde van de coalitie, Kampen, 1980, deel III: ‘De geschiedenis van de kabinetsformaties 1933-1939″, Hoofdstuk XI. De kabinetscrisis van 1937, pp. 439-567.

Scroll naar top