Inhoud

Kabinet De Geer II

beëdigd

10-8-1939

ontslag aangeboden

26-8-1940

reden aftreden

Verschil van mening in de ministerraad in Londen.

afgetreden

3-9-1940

zittingsduur kabinet

390 dagen

Samenstelling kabinet

ministers:

3 CHU, 2 RKSP, 2 SDAP, 1 ARP, 1 VDB, 2 partijloos

Ministers

AZ

Jhr. mr. D.J. de Geer (a.i.)

CHU

BtZ

Mr. E.N. van Kleffens

J

Dr. P.S. Gerbrandy

ARP

BnZ

H. van Boeyen

CHU

On

G. Bolkestein

VDB

F

Jhr. mr. D.J. de Geer (zie Az)

CHU

D

A.Q.H. Dijxhoorn

W

Ir. J.W. Albarda

SDAP

EcZ

Mr. M.P.L. Steenberghe

RKSP

LV

Mr. dr. A.A. van Rhijn (9-5-1940 – 3-9-1940)

CHU

SZ

Dr. J. van den Tempel

SDAP

K

Ch.J.I.M. Welter

RKSP

Aantal zetels van de regeringspartijen in de Tweede Kamer: 68 (68%).

Scroll naar top