Inhoud

Kabinet Pierson

beëdigd

27-7-1897

ontslag aangeboden

28-6-1901

reden aftreden

meerderheid van de rechterzijde na de verkiezingen.

afgetreden

1-8-1901

zittingsduur kabinet

1465 dagen

Ministers

BtZ

Mr. W. H. de Beaufort

J

Mr. P. W. A. Cort van der Linden

BnZ

Mr. H. Goeman Borgesius

M

J. C. Jansen (27-7-1897 – 2 1 -122- 1897) Reden afreden: aanneming van een amendement om de gelden voorde bouw van een vierde pantserschip van de begroting af te voeren.

K. Eland (a.i.) (22-12-1897 – 12-1-1898)

Jhr. J. A. Röell (12-1-1898 – 1-8-1901)

F

Mr. N. G. Pierson

O

J. C. Jansen (a.i.) (27-7-1897 – 31-7-1897) (zie M)

K. Eland (31-7-1897 – 1-4-1901) Reden aftreden: aanneming van het amendement-Van Gilse betreffende de opneming van verkorte diensttijd in de wet.

A. Kool (1-4-1901 – 1-8-1901)

WHN

C. Lely

K

J. T. Cremer

Scroll naar top