Inhoud

Commissaris van de Koning

Op dit moment zijn de volgende personen Commissaris van de Koning:

Groningen

mr. drs. F.J. (René) Paas (PvdA)

Friesland

drs. A.A.M. Brok (VVD)

Drenthe

Mw. J. Klijnsma (PvdA)

Overijssel

ir. A.P. Heidema (ChristenUnie)

Flevoland

L. Verbeek (PvdA)

Gelderland

drs. J.C.G.M. (John) Berends (CDA)

Utrecht

J.H. Oosters (PvdA)

Noord-Holland

mr. A.Th.H. (Arthur) van Dijk (VVD)

Zuid-Holland

J. Smit (CDA)

Zeeland

Drs. J.M.M. Polman (D66)

Noord-Brabant

Prof. dr. W.B.H.J. Van de Donk (CDA)

Limburg

Drs. Th.J.F.M. Bovens (CDA)

Totaal: 12

2 VVD, 4 PvdA, 4 CDA, 1 ChristenUnie, 1 D66

Overzicht van alle Commissarissen van de Koning (tot 1850: Gouverneurs)

Groningen

G.W. baron van Imhoff

28.04.1814

13.02.1830

W.F.L. baron Rengers

14.06.1830

01.09.1850

L.G.A. graaf van Limburg Stirum

01.09.1850

01.01.1853

I.A. Soetens van Roijen

01.03.1853

01.10.1867

L. graaf van Heiden Reinestein

09.08-1867

02.11.1882

J.AE.A. van Panhuys

01.01.1883

01.01.1893

C.C. Geertsema

09.12.1892

01.10.1917

E. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer

01.10-1917

01.06.1925

A.W.L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer

01.06.1925

01.11.1933

J.P. Fockema Andreae

01.12.1933

01.04.1937

J. Linthorst Homan

01.06.1937

09.08.1941

dr. E.H. Ebels

01.12.1945

01.07.1954

mw. W.A. Offerhaus

01.07.1954

24.11.1964

mr. C.L.W. Fock

01.04.1962

01.02.1970

mr. E.H. Toxopeus

01.02.1970

01.11.1980

H.J.L. Vonhoff

16.12.1980

01.07.1996

J.G.M. Alders

01.09.1996

01.09.2007

drs. M.J. van den Berg

01.09.2007

01.04.2016

F.J. Paas

18.04-2016

Friesland

I. van Aebinga van Humalda

29.04.1814

03.11.1826

J.A. baron van Zuylen van Nijevelt

03.11.1826

29.03.1840

M.P.D. baron van Sytzama

19.10.1840

15.07.1848

J.E. baron van Panhuys

01.12.1848

09.06.1878

B.Ph. baron van Harinxma thoe Slooten

01.09.1878

01.09.1909

P.A.V. baron van Harinxma thoe Slooten

13.07.19.09

19.11.1945

mr. A.W. Haan (waarnemend commissaris der Koningin)

mr. H.P. Linthorst Homan

01.12.1945

01.06.1970

mr. H. Rijpstra

16.06.1970

16.06.1982

H. Wiegel

16.06.1982

01.02.1994

drs. L.M.L.H.A. Hermans

25.04.1994

03.08.1998

drs. E.H.T.M. Nijpels

01.01.1999

01.05.2008

J.A. Jorritsma

16.05.2008

12.09.2016

Mw. J.A. Leemhuis-Stout (waarnemend)

13.09-2016

01-03-2017

A.A.M. Brok (VVD)

01-03-2017

Drenthe

P. Hofstede

14.05.1814

01.05.1832

D.J. van Ewijck van Oosthoek van de Bilt

12.04.1832

01.01.1840

J.D. graaf van Rechteren van Ahnem

11.02.1840

15.10.1840

F. van Harencarspel Eckhardt

08.10.1840

05.05.1842

L.N. graaf van Randwijck

01.08.1842

01.04.1846

J.A.G. baron de Vos van Steenwijk

01.04.1846

01.10.1860

H.A.M. van Asch van Wijck

16.09.1866

02.02.1868

J.L.G. Grégory

01.03.1868

12.05.1875

J. van Kuyk

12.05.1875

27.05.1885

C. Pijnacker Hordijk

19.06.1885

06.1888

P.J. van Swinderen

16.07.1888

01.12.1903

J. Linthorst Homan

01.01.1904

01.10.1917

J.T. Linthorst Homan

01.10.1917

01.11.1931

mr. R.H. baron de Vos van Steenwijk

01.11.1931

22.05.1943

mr. R.H. baron de Vos van Steenwijk

06.05.1945

16.07.1951

mr. J. Cramer

16.07.1951

01.03.1964

mr. K.H. Gaarlandt

01.03.1964

01.10.1974

mr. A.P. Schilthuis

01.11.1974

01.10.1982

dr. ir. A.P. Oele

01.10.1982

01.12.1988

W. Meijer

01.01.1989

01.01.1993

M. de Boer

01.01.1993

22.08.1994

A.L. ter Beek

01.01.1995

29.09.2008

J. Tichelaar

01.05.2009

01-03-2017

J.J. van Aartsen (waarnemend)

19-04-2017

01-12-2017

mw. J. Klijnsma

01-12-2017

Overijssel

B.H. baron Bentinck tot Buckhorst

11.05.1814

24.10.1830

J.H. graaf van Rechteren van Appeltern

26.01.1831

12.10.1840

J.D. graaf van Rechteren van Ahnem

15.10.1840

25.09.1847

G.I. Bruce

01.11.1847

24.10.1850

C. Backer

01.11.1850

30.06.1864

E.J.A. graaf van Bylandt

01.08.1864

01.08.1868

P.C. baron Nahuijs

30.01.1869

08.07.1878

J.H. Geertsema Czn.

27.04.1878

02.03.1893

J.AE.A. van Panhuys

01.01.1893

01.07.1893

P. Lycklama à Nijeholt

01.12.1893

01.08.1909

A.F.L. graaf van Rechteren Limpurg Almelo

16.10.1909

01.09.1925

mr. A.E. baron van Voorst tot Voorst

01.06.1925

09.08.1941

mr. A.E. baron van Voorst tot Voorst

05.1945

06.05.1946

ir. J.B.G.M. ridder de van de Schueren

06.05.1946

01.02.1964

jhr. mr. O.F.A.H. van Nispen tot Pannerden

16.02.1964

01.05.1972

mr. J.L.M. Niers

15.05.1972

01.07.1988

mr. J.A.M. Hendrikx

01.07.1988

01.06.2002

mr. G.J. Jansen

01.06.2002

01.01.2011

mw. drs. A.Th.B. Bijleveld-Schouten

01.01.2011

11-07-2018
ir. A.P. Heidema 11-07-2018

Flevoland

J.Ch.J. Lammers

01.01.1986

01.10.1996

mr. M.J.E.M. Jager

16.10.1996

01.10.2008

L. Verbeek

01.11.2008

Gelderland

J.C.E. baron van Lynden

29.04.1814

01.07.1825

W.H.A.C. baron van Heeckeren van Kell

22.06.1825

01.04.1846

L.N. graaf van Randwijck

01.04.1846

10.1846

W.A. baron van Schimmelpenninck van der Oye

01.10.1847

01.01.1853

L.G.A. graaf van Limburg Stirum

01.01.1853

01.06.1880

J.H.M. baron Mollerus van Westkerke

01.06.1880

05.01.1909

S. van Citters

24.05.1909

16.04.1925

mr. S. baron van Heemstra

16.04.1925

19.09.1944

G.W.J. van Koeverden (waarnemend commissaris der Koningin)

mr. S. baron van Heemstra

07.1945

01.01.1946

jhr. dr. C.G.C. Quarles van Ufford

01.01.1946

01.01.1957

mr. H.W. Bloemers

01.04.1957

01.06.1973

mr. W.J. Geertsema

01.12.1973

01.11.1983

ing. M. de Bruijne

16.11.1983

29.05.1991

dr. ir. A.P. Oele (waarnemend commissaris van de Koningin)

01.06.1991

01.11.1991

dr. J.C. Terlouw

01.11.1991

01.12.1996

J. Kamminga

01.01.1997

01.01.2005

C.G.A. Cornielje

31.08.2005

Utrecht

J.M. baron van Tuyll van Serooskerken van Vleuten

01.05.1814

08.1828

F.J. ridder Ertborn

21.08.1828

25.10.1830

L. van Toulon

22.10.1831

05.01.1840

F. van de Poll

15.09.1840

22.08.1850

S. baron van Heemstra

01.09.1850

31.03.1858

H.H. baron Röell

01.06.1858

01.05.1860

E.C.U. van Doorn

01.05.1860

22.03.1880

J.A.G. baron de Vos van Steenwijk

01.05.1880

01.01.1882

E.H. s’Jacob

01.01.1882

01.10.1888

A. baron Schimmelpenninck van der Oye

01.10.1888

01.08.1905

F.D. Graaf Schimmelpenninck

01.07.1905

01.08.1914

F.A.C. graaf van Lynden van Sandenburg

01.07.1914

01.04.1924

H.Th.s’Jacob

01.05.1924

01.03.1934

jhr. mr. L.H.N. Bosch ridder van Rosenthal

01.06.1934

05.02.1941

jhr. mr. L.H.N. Bosch ridder van Rosenthal

06.05.1945

01.11.1946

M.A. Reinalda

20.03.1947

01.07.1954

mr. C.Th.E. graaf van Lynden van Sandenburg

01.07.1954

01.03.1970

mr. P.J. Verdam

16.03.1970

01.03.1980

mr. P. van Dijke

16.02.1980

01.10.1985

jhr. drs. P.A.C. Beelaerts van Blokland

16.10.1985

01.01.1998

mr. B. Staal

01.01.1998

07.06.2007

R.C. Robbertsen

07.06.2007

06.06.2013

W.I.I. van Beek

15.09.2013

Noord-Holland

A.W.N. van Tets van Goudriaan

01.05.1814

07.05.1828

J.M. baron van Tuyll van Serooskerken van Vleuten

23.08.1828

28.12.1839

D.J. van Ewijck van Oosthoek van de Bilt

01.01.1840

01.10.1855

W. Boreel van Hogelanden

01.10.1855

01.05.1860

H.H. baron Röell

01.05.1860

01.10.1879

J.W.M. Schorer

15.12.1879

01.02.1897

G. van Tienhoven

01.02.1897

01.08.1911`

W.F. van Leeuwen

16.09.1911

16.12.1914

A. baron Röell

16.01.1915

29.11.1940

dr. J.E. baron de Vos van Steenwijk

16.09.1945

01.05.1954

dr. M.J. Prinsen

01.07.1954

01.02.1964

mr. F.J. Kranenburg

01.02.1964

01.05.1976

drs. R.J. de Wit

16.08.1976

01.04.1992

dr. J.A. van Kemenade

01.05.1992

01.04.2002

H.C.J.L. Borghouts

01.06.2002

01.12.2009

J.W. Remkes

01.07.2010

01.01.2019
Mr. A.Th.H. (Arthur) van Dijk 01.01.2019

Zuid-Holland

F.A. van Leyden van Westbarendrecht

06.04.1814

04.12.1817

A.F.J.A. graaf van der Duyn van Maasdam

12.1817

06.1844

J.A. baron van der Heim van Duivendijke

01.03.1844

15.02.1846

E.J.A. graaf van Bylandt

07.06.1848

01.07.1853

J.A. baron van der Heim van Duivendijke

01.07.1853

01.03.1862

J. Loudon

01.03.1862

01.11.1871

C. Fock

01.12.1871

01.04.1900

J.G. Patijn

01.03.1900

27.03.1911

E.C. baron Sweerts de Landas Wyborgh

01.05.1911

03.01.1928

H.A. van Karnebeek

01.03.1928

29.03.1942

mr. E.J.M.H. Bolsius (tijdelijk)

dr. A.A.L. Rutgers

05.1945

15.09.1945

mr. L.A. Kesper

16.09.1945

15.10.1955

mr. J. Klaasesz

16.01.1956

01.03.1972

mr. M. Vrolijk

01.04.1972

01.06.1984

mr. S. Patijn

16.06.1984

01.06.1994

mw. ir. J.M. Leemhuis-Stout

01.09.1994

16.10.1999

ir. D. Luteijn (a.i.)

16.10.1999

03.05.2000

J. Franssen

03.05.2000

01.01.2014

J. Smit

01.01.2014

Zeeland

J.H. Schorer

16.05.1814

18.09.1817

H.J. baron van Doorn van Westcapelle

19.03.1818

01.12.1826

E. baron van Vredenburch

01.08.1826

01.12.1853

J.G.H. van Tets van Goudriaan

01.12.1852

18.03.1858

S. baron van Heemstra

29.05.1858

02.03.1860

R.W. graaf van Lynden

15.05.1860

19.04.1876

W. Six

09.05.1876

20.08.1879

A.P.C. van Karnebeek

15.09.1879

07.1884

W.M. de Brauw

16.06.1884

29.06.1897

A.J. Roest

01.07.1897

01.05.1906

H.J. Dijckmeester

01.05.1906

01.05.1921

J.W. Quarles van Ufford

01.05.1921

09.1941

J.W. Quarles van Ufford

15.11.1944

01.05.1947

jhr. mr. A.F.C. de Casembroot

01.02.1948

10.02.1965

mr. J. Aartsen

01.06.1965

01.10.1974

dr. C. Boertien

16.01.1975

01.08.1992

drs. W.T. van Gelder

16.09.1992

01.02.2007

mw. drs. K.M.H. Peijs (CDA)

01.03.2007

01.03.2013

drs. J.M.M. Polman (D66)

01.03.2007

Noord-Brabant

C.G. Hultman

04.1814

07.03.1820

B.J. Holvoet

10.02.1820

23.11.1822

E. baron van Vredenburch

27.03.1823

01.08.1826

A.F.Gh. burggraaf van der Fosse

01.08.1826

17.02.1830

A.J.L. baron van den Bogaerde van Terbrugge

04.02.1830

04.1842

A.J.L. Borret

19.05.1842

01.09.1856

P.J. Bosch van Drakestein

01.10.1856

25.05.1894

A.E.J. baron van Voorst tot Voorst

16.08.1894

27.07.1928

A.B.G.M. van Rijckevorsel

16.09.1928

06.05.1945

dr. J.E. de Quay

01.11.1946

19.05.1959

mr. C.N.M. Kortmann

01.10.1959

01.08.1973

J.D. van der Harten

01.12.1973

01.06.1983

mr. A.A.M. van Agt

16.06.1983

01.04.1987

mr. F.J.M. Houben

22.04.1987

01.10.2003

mw. J.R.M. Maij-Weggen

01.10.2003

01.10.2009

Prof. dr. W.B.H.J. Van de Donk

01.10.2009

Limburg

J.E.P.E. Gericke van Herwijnen

12.06.1839

12.01.1841

A.J.L. Borret

12.06.1839

12.01.1841

J.E.P.E. Gericke van Herwijnen

12.01.1841

19.11.1845

P.D.E. Macpherson

23.12.1845

19.01.1846

E.J.P. van Meeuwen

01.03.1846

10.09.1856

P.J.A.M. van der Does de Willebois

01.10.1856

27.08.1874

E.J.C.M. de Kuijper

01.11.1874

01.11.1893

G.L.M.H. Ruijs van Beerenbroek

01.11.1893

16.05.1918

Ch.J.M. Ruijs de Beerenbroeck

16.05.1918

08.09.1918

E.O.J.M. baron van Hövell tot Westerflier

01.11.1918

12.02.1936

mr. W.G.a. van Sonsbeek

01.06.1936

05.02.1941

mr. W.G.A. van Sonsbeek

14.09.1944

01.01.1947

mr. F.J.M.A.H. Houben

01.01.1947

01.01.1964

mr. Ch.J.M.A. van Rooy

01.01.1964

01.02.1977

dr. J. Kremers

01.08.1977

16.05.1990

ing. E.M. Mastenbroek

29.06.1990

01.07.1993

mr. B.J.M. baron van Voorst tot Voorst

01.07.1993

01.07.2005

L.J.P.M. Frissen

01.07.2005

01.10.2011

Drs. Th.J.F.M. Bovens

01.10-2011

In 2014 verscheen een overzichtswerk van de Gelderse Commissarissen:

  • B. Roelofs en J. van Zuthem, Van pottenkijker tot boegbeeld, 200 jaar Gelderse Commissarissen van de Koning(in), Matrijs, Utrecht, 2014.

     

Scroll naar top