Inhoud

Marine

J.C. Rijk

25- 3-1848

21-11-1848

J.C. Rijk

21-11-1848

15- 9-1849

E.B. van den Bosch (t.w.)

15- 9-1849

1-11-1849

E. Lucas

1-11-1849

20- 4-1851

Jhr. J.T. van Spengler (a.i.)

20- 4-1851

1-11-1851

J. Enslie

1-11-1851

19- 4-1853

J. Enslie

19- 4-1853

16-12-1854

H.F.C. baron Forstner van Dambenoy (t.w.)

16-12-1854

8- 2-1855

A.J. de Smit van den Broecke

8- 2-1855

1- 7-1856

A.J. de Smit van den Broecke

1- 7-1856

1- 8-1856

Mr. J.S. Lotsy

1- 8-1856

18- 3-1858

Mr. J.S. Lotsy

18- 3-1858

23- 2-1860

Mr. J.S. Lotsy

23- 2-1860

14- 3-1861

W.J.C. ridder Huijssen van Kattendijke

14- 3-1861

31- 1-1862

W.J.C. ridder Huijssen van Kattendijke

31- 1-1862

6- 2-1866

J.W. Blanken (a.i.)

5- 2-1866

10- 2-1866

J.W. Blanken (a.i.)

10- 2-1866

1- 6-1866

G.C.C. Pels Rijcken

1- 6-1866

4- 6-1868

L.G. Brocx

4- 6-1868

4- 1-1871

L.G. Brocx

4- 1-1871

6- 7-1872

L.G. Brocx

6- 7-1872

18-12-1873

I.D. Fransen van de Putte (a.i.)

18-12-1873

16- 5-1874

W.F. van Erp Taalman Kip

16- 5-1874

27- 8-1874

W.F. van Erp Taalman Kip

27- 8-1874

3-11-1877

Jhr. H.O. Wichers

3-11-1877

20- 8-1879

W.F. van Erp Taalman Kip

20- 8-1879

23- 4-1883

F.L. Geerling

23- 4-1883

19- 4-1884

W.F. van Erp Taalman Kip

19- 4-1884

4- 8-1885

W.L.A. Gericke

4- 8-1885

26- 1-1887

F.C. Tromp

26- 1-1887

21- 4-1888

H. Dyserinck

21- 4-1888

31- 3-1891

G. Kruys

31- 3-1891

21- 8-1891

J.C. Jansen

21- 8-1891

9- 5-1894

Jhr. H.M. van der Wijck

9- 5-1894

27- 7-1897

J.C. Jansen

27- 7-1897

21-12-1897

K. Eland (a.i.)

22-12-1897

12- 1-1898

Jhr. J.A. Roëll

12- 1-1898

1- 8-1901

G. Kruys

1- 8-1901

12-12-1902

J.W. Bergansius (a.i.)

12-12-1902

16- 3-1903

A.G. Ellis

16- 3-1903

17- 8-1905

W.J. Cohen Stuart

17- 8-1905

4- 8-1907

J. Wentholt

5- 8-1907

12- 2-1908

J. Wentholt

12- 2-1908

14- 5-1912

H. Colijn (a.i.)

14- 5-1912

29- 8-1913

J.J. Rambonnet

29- 8-1913

28- 6-1918

Jhr. mr. B.C. de Jonge (a.i.)

CHU

28- 6-1918

9- 9-1918

Jhr. G.A.A. Alting von Geusau (a.i.)

RKSP

9- 9-1918

16- 9-1918

W. Naudin ten Cate

16- 9-1918

20- 2-1919

Jhr. mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (a.i.)

RKSP

20- 2-1919

17- 4-1919

Mr. H. Bijleveld

ARP

17- 4-1919

5- 1-1920

H.A. van IJsselsteyn (a.i.)

CHU

5- 1-1920

31- 3-1920

W.F. Pop

31- 3-1920

28- 7-1921

J.J.C. van Dijk

ARP

28- 7-1921

18- 9-1922

E.P. Westerveld

18- 9-1922

4- 8-1925

J.M.J.H. Lambooy (a.i.)

RKSP

4- 8-1925

8- 3-1926

L.A. van Roijen (a.i .)

Lib.

8- 3-1926

24- 4-1926

J.M.J.H. Lambooy (a.i.)

RKSP

24- 4-1926

1- 9-1928

Departement opgeheven bij besluit van 1-9-1928 (zie onder Defensie).

Departement weer ingesteld tijdens de Tweede Wereldoorlog (juli 1941).

J.Th. Furstner

27- 7-1941

23- 2-1945

J.M. de Booy

Lib.

23- 2-1945

24- 6-1945

J.M. de Booy

Lib.

24- 6-1945

3- 7-1946

A.HJ.L. Fiévez (a.i.)

KVP

3- 7-1946

7- 8-1946

JJ.A. Schagen van Leeuwen

7- 8-1946

25-11-1947

A.HJ.L. Fiévez (a.i.)

KVP

25-11-1947

7- 8-1948

Mr. W.F. Schokking (a.i.)

CHU

7- 8-1948

14- 5-1949

Mr. W.F. Schokking

CHU

14- 5-1949

16-10-1950

Mr. H.L. s’Jacob

CHU

16-10-1950

15- 3-1951

Ir. C. Staf

CHU

15- 3-1951

2- 9-1952

Ir. C. Staf

CHU

2- 9-1952

13-10-1956

Ir. C. Staf

CHU

13-10-1956

22-12-1958

Ir. C. Staf

CHU

22-12-1958

19- 5-1959

De departementen van Oorlog en Marine zijn in 1959 samengevoegd tot het departement van Defensie (K.b. 19-5-1959).

Scroll naar top