Inhoud

Kabinet Heemskerk

beëdigd

12-2-1908

ontslag aangeboden

27-6-1913

reden aftreden

Minderheid rechterzijde na de verkiezingen.

afgetreden

29-8-1913

zittingsduur kabinet

2025 dagen

Ministers

BtZ

Jhr. mr. R. de Marees van Swinderen

J

Mr. A. P. L. Nelissen (12-2-1908 – 11-5-1910) Reden aftreden: ontslag wegens gezondheidsredenen.

Mr. Th. Heemskerk (w.) (12-2-1910 ~ 11-5-1910)

idem (a.i.) (11-5-1910 – 7-6-1910)

Mr. E. R. H. Regout (7-6-1910 – 18-1-1913) Reden aftreden: overleden,

Mr. Th. Heemskerk (w.) (7-1-1913 – 18-1-1913) (zie boven)

idem (a.i.) (19-1-1913 – ‘419-8-1913)

BnZ

Mr. Th. Heemskerk (zie J)

M

J. Wentholt (1 12-2-1908 – 14-5-1912) Reden aftreden: verwerping van het aangevraagde pantserschip op 7 mei 1912.

H. Colijn (a.i.) (14-5-1912 – 29-8-1913)

F

Mr. M. J. C. M. Kolkman

O

F. H. A. Sabron (12-2-1908 – 27-7-1909) Reden ontslag: gezondheidsredenen.

J. Wentholt (w.) (4-2-1909 – 4-5-1909) (zie M)

W. Cool (27-7-1909 – 4-1-1911) Reden aftreden: aanneming van de motie-Duymaer van Twist c.s. betreffende de financiële positie der officieren.

H. Colijn (4-1-1911 – 29-8-1913) (zie M)

W

Mr. J. G. S. Bevers (12-2-1908 – 5-1-1909) Reden aftreden: overleden.

A. S. Talma (a.i.) (7-1-1909 – 21-1-1909)

Mr. L. H. W. Regout (21-1-1909 – 29-8-1913)

LNH

A. S. Talma (zie W)

K

Mr Th. Heemskerk (a.i.) (12-2-1908 – 19-5-1908) (zie J en BnZ)

A. W. F. Idenburg (20-5-1908 – 16-8-1909) Reden aftreden: benoeming tot gouverneur-generaal van Nederlands-Indië.

J. H. de Waal Malefijt (16-8-1909 – 29-8-1913)

Scroll naar top