Inhoud

Drees IV

beëdigd

13-10-1956

ontslag aangeboden

12-12-1958

reden aftreden

Aanneming van het door de Minister van Financiën naanvaardbaar verklaarde amendement betreffende de werkingsduur van het wetsontwerp tot verlenging van de tijdelijke verhoging van enige directe belastingen.

afgetreden

22-12-1958

zittingsduur kabinet:

800 dagen

Formatie

16- 6-1956:

Dr. W. Drees

formateur

PvdA

24- 7-1956:

Mr. C. P. M. Romme

formateur

KVP

8- 8-1956:

Mr. P. Lieftinck

informateur

PvdA

16- 8-1956:

Mr. P. Lieftinck (2e opdracht)

informateur

PvdA

22- 8-1956:

Prof. mr. W. F. de Gaay  Fortman

informateur

ARP

21- 9-1956:

Mr. J. A. W. Burger

informateur

PvdA

9-10-1956:

Dr. W. Drees

formateur

PvdA

duur formatie:

122 dagen

Samenstelling kabinet

ministers:

5 PvdA, 5 KVP, 2 ARP, 2 CHU

staatssecretarissen:

3 PvdA, 5 KVP

KVP

Ministers

MP

Dr. W. Drees

PvdA

Vice-MP

Mr. A. A. M. Struycken (29-10-1956 – 22-12-1958)

KVP

AZ

Dr. W. Drees (zie MP)

PvdA

BtZ

Mr. J. M. A. H. Luns

KVP

J

Dr. I. Samkalden

PvdA

BnZ

J. G. Suurhoff (13-10-1956 – 29-10-1956)

PvdA

BnZBP

Mr. A. A. M. Struycken (29-10-1956 – 22-12-1958) (zie Vice MP)

KVP

OKW

Mr. J. M. L. Th. Cals

KVP

F

H. J. Hofstra

PvdA

O

Ir. C. Staf

CHU

M

Ir. C. Staf (zie 0)

CHU

VB

Ir. H. B. J. Witte

KVP

VW

Mr. J. Algera (13-10-1956 – 10-10-1958) Reden ontslag: gezondheidsredenen.

ARP

Ir. H. B. J. Witte (a.i.) (10-10-1958 – 1-11-1958) (zie VB)

KVP

Mr. J. van Aartsen (1-11-1958 – 22-12-1958)

ARP

EcZ

Dr. J. Zijlstra

ARP

LVV

Dr. S. L. Mansholt (13-10-1956 – 1-1-1958) Reden aftreden: benoeming tot lid van de Europese Commissie.

PvdA

Ir. C. Staf (a.i.) (1-1-1958 – 11-1-1958) (zie 0 en M)

CHU

Dr. ir. A. Vondeling (11-1 -1958 – 22-12-1958)

PvdA

SZV

J. G. Suurhoff (zie BnZ)

PvdA

ZO

Ir.C. Staf (a.i.) (13-10-1956 – 16-2-1957) (zie O,M,en LVV)

CHU

Mr. G. Ph. Helders (16-2-1957 – 22-12-1958)

CHU

MW

mevr. Dr. M. A. M. Klompé

KVP

Staatssecretarissen

BtZ

E. H. van der Beugel (8-1-1957 -22-12-1958)

PvdA

BnZ

W. K. N. Schmelzer (29-10-1956 – 22-12-1958)

KVP

OKW

Dr. A. de Waal (13-10-1956 – 16-3-1957) Reden aftreden: gehele onderwijsbeleid wordt verantwoordelijkheid van de minister.

KVP

OKW

Mr. R. G. A. Höppener (12-11-1956 – 22-12-1958)

KVP

O

Mr. F. J. Kranenburg (13-10-1956 – 1-6-1958) Reden aftreden: gebrek aan vertrouwen in de Eerste Kamer in het inzake de zogenaamde “helmen-affaire ” gevoerde beleid.
Zie: Ch. Brand, Gevallen op het Binnenhof, Boom, 2015, pp. 207-218

PvdA

M. van Veen (25-10-1958 – 22-12-1958)

PvdA

M

H. C. W. Moorman

KVP

EcZ

Dr. G. M. J. Veldkamp

KVP

SZV

Mr. dr. A. A. van Rhijn

PvdA

Aantal zetels van de regeringspartijen in de Tweede Kamer: 85 (85%), na uitbreiding van de Tweede Kamer tot 150 leden: 127 (84,6%).

Scroll naar top