Inhoud

Oorlog

Ch. Nepveu

25- 3-1848

22- 5-1848

G. H. Voet

22- 5-1848

21-11-1848

G. H. Voet

21-11-1848

1-11-1849

Jhr. J. T. van Spengler

1-11-1849

15- 7-1852

H. F. C. baron Forstner van Dambenoy

15- 7-1852

19- 4-1853

H. F. C. baron Forstner van Dambenoy

19- 4-1853

1- 7-1856

H. F. C. baron Forstner van Dambenoy

1- 7-1856

31-12-1857

C. T. van Meurs

1- 1-1858

18- 3-1858

C. T. van Meurs

18- 3-1858

1- 9-1859

Jhr. E. A. O. de Casembroot

1- 9-1859

23- 2-1860

Jhr. E. A. O. de Casembroot

23- 2-1860

14- 3-1861

Jhr. E. A. O. de Casembroot

14- 3-1861

31- 1-1862

J. W. Blanken

31- 1-1862

10- 2-1866

J. W. Blanken

10- 2-1866

1- 6-1866

J. A. van den Bosch

1- 6-1866

4- 6-1868

J. J. van Mulken

4- 6-1868

4- 1-1871

G. P. Booms

4- 1-1871

28- 1-1871

A. Engelvaart

28- 1-1871

23-12-1871

L. G. Brocx (a.i.)

23-12-1871

5- 2-1872

F. A. T. Delprat

5- 2-1872

6- 7-1872

M. D. graaf van Limburg Stirum

6- 7-1872

15- 9-1873

L. G. Brocx (a.i.)

15- 9-1873

6-10-1873

A. W. P. Weitzel

6-10-1873

27- 8-1874

A. W. P. Weitzel

27- 8-1874

29- 4-1875

H. J. Enderlein

29- 4-1875

1- 1-1876

W. F. van Erp Taalman Kip (a.i.)

1- 1-1876

1- 2-1876

Jhr. G. J. G. Klerck

1- 2-1876

11- 9-1876

W. F. van Erp Taalman Kip (a.i.)

11- 9-1876

30- 9-1876

H. J. R. Beijen

30- 9-1876

3-11-1877

J. K. H. de Roo van Alderwerelt

3-11-1877

30-12-1878

Jhr. H. O. Wichers (a.i.)

29- 6-1878

1- 2-1879

J. C. C. den Beer Poortugael

1- 2-1879

20- 8-1879

Jhr. H. O. Wichers (a.i.)

1- 2-1879

14- 2-1879

A. E. Reuther

20- 8-1879

23- 4-1883

A. W. P. Weitzel

23- 4-1883

21- 4-1888

J. W. Bergansius

21- 4-1888

21- 8-1891

A. L. W. Seijffardt

21- 8-1891

9- 5-1894

C. O. H. Schneider

9- 5-1894

27- 7-1897

J. C. Jansen (a.i.)

27- 7-1897

31- 7-1897

K. Eland

31- 7-1897

1- 4-1901

A. Kool

1- 4-1901

1- 8-1901

J. W. Bergansius

1- 8-1901

17- 8-1905

H. P. Staal

17- 8-1905

8- 4-1907

W. F. ridder van Rappard

8- 4-1907

12- 2-1908

F. H. A. Sabron

12- 2-1908

27- 7-1909

J. Wentholt (w.)

4- 2-1909

4- 5-1909

W. Cool

27- 7-1909

4- 1-1911

H. Colijn

4- 1-1911

29- 8-1913

N. Bosboom

29- 8-1913

15- 5-1917

J. J. Rambonnet (a.i.)

15- 5-1917

15- 6-1917

Jhr. mr. B. C. de Jonge

15- 6-1917

9- 9-1918

Jhr. mr. G. A. A. Alting van Geusau

RKSP

9- 9-1918

5- 1-1920

Jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beeren- brouck (a.i .)

RKSP

5- 1-1920

31- 3-1920

W. F. Pop

31- 3-1920

28- 7-1921

J. J. C. van Dijk

ARP

28- 7-1921

18- 9-1922

J. J. C. van Dijk

ARP

18- 9-1922

4- 8-1925

J. M. J. H. Lambooy

RKSP

4- 8-1925

8- 3-1926

L. A. van Roijen

Lib.

8- 3-1926

24- 4-1926

J. M. J. H. Lambooy

RKSP

24- 4-1926

1- 9-1928

Departement opgeheven bij besluit van 1-9-1928. Zie onder Defensie. Departement weer ingesteld tijdens de Tweede Wereldoorlog (juli 1941).

H. van Boeyen (a.i.)

CHU

27- 7-1941

15- 9-1942

Jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude

Lib.

15- 9-1942

23- 2-1945

J. M. de Booy (a.i.)

Lib

23- 2-1945

4- 4-1945

Dr. J. E. de Quay

RKSP

4- 4-1945

24- 6-1945

Mr.J. Meynen (onafhankelijk ARP)

24- 6-1945

3- 7-1946

A. H. J. L. Fiévez

KVP

3- 7-1946

7- 8-1948

Mr. W. F. Schokking

CHU

7- 8-1948

16-10-1950

Mr. H. L. s’Jacob

CHU

16-10-1950

15- 3-1951

Ir. C. Staf

CHU

15- 3-1951

2- 9-1952

Ir. C. Staf

CHU

2- 9-1952

13-10-1956

Ir. C. Staf

CHU

13-10-1956

22-12-1958

Ir. C. Staf

CHU

22-12-1958

19- 5-1959

De departementen van Oorlog en Marine zijn in 1959 samengevoegd tot het departement van Defensie (K.b. 19-5-1959).

Scroll naar top