Inhoud

Hoofdredacteuren landelijke dagbladen sinds 1945

Onderstaande tabel geeft de namen van de hoofdredacteuren van landelijke dagbladen sinds 1945.

Algemeen Dagblad

drs. J. Ratté

01-03-1950

01-09-1958

A.C.W. van der Vet

01-09-1958

02-01-1968

A.C.W. van der Vet en H.N. Appel

02-01-1968

25-10-1968

H.N. Appel

25-10-1968

02-01-1975

A.I. Abram en K. Giel

02-01-1975

07-11-1980

A.I. Abram

07-11-1980

01-02-1993

P.R. van Dijk

01-02-1993

01-11-2000

O. Garschagen

01-11-2000

01-02-2003

W. Ammerlaan

01-02-2003

01-07-2004

J. Bonjer

01-12-2003

01-07-2009

P. de Jonge (a.i.)

01-07-2009

13-09-2010

Chr. Ruesink

13-09-2010

Algemeen Handelsblad

D.J. von Balluseck

01-09-1945

31-01-1950

mr. H.M. Planten

01-02-1950

30-06-1958

mr. C.A. Steketee

01-07-1958

30-06-1968

H.J.A. Hofland

01-01-1968

30-09-1970

drs. A.S. Spoor

15-03-1969

30-09-1970

(zie verder onder NRC-Handelsblad)

NRC

mr. dr.M. Rooij

28-07-1945

31-12-1957

mr.A. Stempels

01-01-1958

12-09-1970

mr.J.L. Heldring

01-06-1968

30-09-1970

(zie verder onder NRC-Handelsblad)

NRC-Handelsblad

H.J.A. Hofland

01-10-1970

29-01-1972

mr. J.L. Heldring

01-10-1970

31-07-1972

drs. A.S. Spoor

01-10-1970

26-08-1983

W. Woltz

27-08-1983

01-01-1990

dr. H.P.M. Knapen

01-01-1990

01-05-1996

J. van der Vaart (wnd.)

0105-1996

08-1996

mr. F.E. Jensma

08-1996

06-09-2006

B. Donker (wnd.)

06-09-2006

12-12-2006

B. Donker

12-12-2006

01-07-2010

P. Vandermeersch

01-09-2010

Nieuws van de Dag

H. van der Kolk

29-03-1976

01-09-1989

P. H.H. Wijnans

01-01-1989

16-02-1998

(hield in 1998 op te verschijnen)

Het Parool

A. Ekker (verantwoordelijk Redacteur)

08-05-1945

mr. S.J. van Heuven Goedhart

03-09-1945

31-12-1950

dr. P.J. Koets

16-07-1951

02-10-1961

mr. H.W. Sandberg

02-10-1961

02-03-1981

W. Gortzak

02-03-1981

01-01-1988

S. van der Zee

01-01-1988

01-09-1996

M. van Nieuwkerk en F.C.R. Campagne (wnd.)

01-09-1996

01-07-1997

M. van Nieuwkerk

01-07-1997

13-11-2000

F. Campagne, G.E. van Gruijthuizen

14-11-2000

01-01-2001

G.E. van Gruijthuizen

01-01-2001

01-03-2007

B. van Beukering

01-09-2007

De Telegraaf

J.M. Goedemans

1949

1952

J.J.F. Stokvis

1949

1970

C.J. Brandt

1952

23-05-1979

H. Goeman Borgesius

1970

01-02-1986

J. Fahrenfort

23-05-1979

01-08-1987

H.L. de Haas

01-10-1985

01-08-1987

H.L. de Haas en J. Langereis

01-08-1987

01-03-1993

J. Langereis

01-03-1993

01-01-1995

J. Olde Kalter

01-03-1993

01-05-2006

E. Bos

29-05-1993

2009

Sj. Paradijs

2009

Trouw

G.J. Lammers (verantwoordelijk redacteur)

08-05-1945

23-05-1945

A. van Ruller (verantwoordelijk redacteur)

23-05-1945

31-05-1945

dr. J.A.H.J.S. Bruins Slot

31-05-1945

18-02-1971

Commissie van Hoofdredacteuren

bestaande uit:

J. de Berg (voorzitter), G.J. Brinkman,

H.D. Ester en J. van Hofwegen

18-02-1971

26-02-1972

J. de Berg (wnd.)

28-02-1972

05-12-1972

drs. J. Tamminga

05-12-1972

29-02-1984

J. Kuijk (wnd.)

29-02-1984

01-03-1984

J. Greven

01-03-1985

01-01-1998

F. van Exter (wnd.)

01-01-1998

01-05-1998

F. van Exter, J. de Berg

01-05-1998

01-05-2002

F. van Exter

01-05-2002

01-04-2007

W. Schoonen

25-06-2007

De Tijd

mr. L.G.A. Schlichting

01-10-1937

31-03-1946

P.A. Kerstens

16-05-1946

31-05-1947

mr. J. Derks

15-10-1947

30-06-1952

H.C.A.J. baron van Lamsweerde

01-09-1952

27-01-1965

mr. W.A.M. van der Kallen

01-09-1952

30-11-1965

drs. A.J. Cuppen

15-05-1965

31-12-1973

J.M. Lücker

01-12-1965

31-12-1972

drs. H.W.M. van Run

16-08-1972

31-08-1974

(zie voor de hoofdredacteuren van

De Tijd als weekblad: paragraaf

Hoofdredacteuren van opinieweekbladen)

De Volkskrant

mr. C.P.M. Romme

1945

31-12-1952

J. M. Lücker

1945

03-1964

drs. J.M.M. van der Pluijm

05-1964

01-03-1982

drs. H.A. Lockefeer

01-03-1982

01-03-1995

P. Broertjes

01-03-1995

01-07-2010

Ph. Remarque

01-07-2010

Het Vrije Volk

K. Voskuil

05-05-1945

23-03-1961

mr. dr. Th.W. van Veen

24-03-1961

01-01-1968

J.J.A. Aarse (wnd.)

01-01-1968

01-04-1968

B. Messer

01-04-1968

01-09-1970

H. Wigbold

01-09-1970

01-05-1987

G. Krul

01-05-1987

01-06-1990

L.P.Pronk

01-06-1990

01-04-1991

(hield in 1991 op te verschijnen)

Scroll naar top