Inhoud

Kabinet Marijnen

beëdigd

24-7-1963

ontslag aangeboden

27-2-1965

reden aftreden

Gebrek aan overeenstemming in de ministerraad over het omroepbeleid.

afgetreden

14-4-1965

zittingsduur kabinet

630 dagen

Formatie

20-5-1963:

Mr. C.P.M. Romme

informateur

KVP

6-6-1963:

Dr. W.L.P.M. de Kort

formateur

KVP

28-6-1963:

Dr. L.J.M. Beel

informateur

KVP

5-7-1963:

Dr. J.E. de Quay

formateur

KVP

16-7-1963:

Mr. V.G.M. Marijnen

formateur

KVP

duur formatie:

70 dagen

Samenstelling kabinet

ministers:

6 KVP, 3 VVD, 2 ARP, 2 CHU

staatssecretarissen:

4 KVP, 3 VVD, 3 ARP, 2 CHU

Ministers

MP

Mr. V.G.M. Marijnen

KVP

Vice-MP

Mr. B.W. Biesheuvel*

ARP

AZ

Mr. V.G.M. Marijnen (zie MP)

KVP

BtZ

Mr. J,M.A.H. Luns

KVP

J

Mr. Y. Scholten

CHU

BnZ

Mr. E.H. Toxopeus

VVD

OKW

Mr. Th.H. Bot

KVP

F

Dr. H.J. Witteveen

VVD

D

P.J.S. de Jong

KVP

VB

Drs. P.C.W.M. Bogaers

KVP

Vw

Mr. J. van Aartsen

ARP

EcZ

Dr. J.E. Andriessen

CHU

LV

Mr. B.W. Biesheuvel (zie Vice-MP)

ARP

SZV

Dr. G.M.J. Veldkamp

KVP

MW

Drs. J.F. Schouwenaar-Franssen

VVD

tevens belast met coördinatie van aangelegenheden Suriname en de Nederlandse Antillen betreffend en met de zorg voor aan Suriname en de Nederlandse Antillen te verlenen hulp en bijstand

Staatssecretarissen

BtZ

Mr. L. de Block (3-9-1963 – 14-4-1965)

KVP

BtZ

Dr. I.N.Th. Diepenhorst (28-11-1963 – 14-4-1965)

CHU

OKW

Mr. J.H. Grosheide (3-9-1963 – 14-4-1965)

ARP

OKW

Drs. L.J.M. van de Laar (24-10-1963 – 14-4-1965)

KVP

F

Dr. W.H. van den Berge

ARP

D

A. van Es (marine) (14-8-1963 – 14-4-1965)

CHU

D

J.C.E. Haex (landmacht) (14-8-1963 – 14-4-1965)

VVD

D

W. den Toom (luchtmacht) (25-11-1963 – 14-4-1965)

VVD

VW

M.J. Keyzer (22-10-1963 – 14-4-1965)

VVD

EcZ

Drs. J.A. Bakker (3-9-1963 – 14-4-1965)

ARP

SZV

Dr. A.J.H. Bartels (.3-9-1963 – 14-4-1965)

KVP

SZV

Dr. J.F.G.M. de Meijer (15-11-1963 – 14-4-1965)

KVP

Aantal zetels van de regeringspartijen in de Tweede Kamer: 92 (61,3%).

Scroll naar top